Bio-Bits VMBO: Voortplanting
Het levensdoel van dieren is zichzelf voortplanten. Ze doen dit om ervoor te zorgen dat de diersoort niet uitsterft. Voor mensen ligt dit anders. We zijn toch al met bijna 7 miljard mensen op de aardbol. En toch doen wij het ook.
Schattig en ingewikkeld
Blijkbaar is de drang om jezelf voort te planten zo sterk, dat je er niet onderuit komt. Maar het is toch ook erg schattig? Zo’n klein jongetje of meisje. Het lijkt heel simpel: een man en vrouw vrijen en 9 maanden later is er een baby. Toch zit er een heel ingewikkeld proces achter.
Dossier
In dit dossier leer je dat verliefdheid, seksualiteit en voortplanting allemaal met elkaar te maken hebben. Je gaat beseffen dat een zo’n klein eicelletje van een vrouw uiteindelijk uitgroeit tot een volwaardig mens, zoals jij. Door de infoblokken te lezen en de filmpjes te kijken, wordt het al snel duidelijk hoe jij bent ontstaan.
