De Olympische Spelen

Vak:
Economie
Thema:
Groei
Onderwerp:
Economische groei

Olympische Spelen in Beijing

China bereidt zich voor

Chinese Muur in de steigers

In 2008 vonden de Olympische Spelen plaats in de hoofdstad van China: Beijing. Toen Beijing de Olympische Spelen toegewezen kreeg waren de Chinezen zo blij dat sommige er niet van konden slapen.

De Chinezen wilden heel graag dat de Spelen naar Beijing kwamen, vooral omdat het goed is voor de economie. De Spelen trokken veel buitenlanders naar Beijing komen om geld uit te geven aan een hotel, vervoer en souvenirs.

Werk aan de winkel

Miljoenen mensen keken naar de Olympische Spelen kijken op televisie: goede reclame voor China! Speciaal voor de Olympische Spelen zijn nieuwe, grote stadions gebouwd en toeristische attracties opgeknapt. Ook de Chinese Muur werd gerestaureerd. Overal waren bouwvakkers bezig.

Verboden te spugen

Restauratiewerkzaamheden in Beijing

Niet alleen de gebouwen werden opgeknapt. Ook de mensen moesten zich aanpassen. Zo werd het in Beijing verboden om op straat te spugen. Dat was tot voor kort nog heel normaal, maar nu kunnen mensen daar een boete voor krijgen.