20061002 Lies van Aelst stelt zich voor

2 oktober 2006

Lies van Aelst

Hey, ik ben Lies. Ik sta op de regionale kandidaat-Kamerlijst van de Socialistische partij in Zuid Holland Zuid. Als 17 jarige ben ik de jongste kandidaat voor de SP. Misschien vraag je je dan af wat iemand van mijn leeftijd doet in de politiek. Toegegeven, het is een beetje raar of in elk geval bijzonder. Maar na alles wat ik zag in het nieuws over Pim Fortuyn en president Bush moest ik wel wat doen. Ik kon niet aan de kant blijven staan.

Ondertussen is het bijna 4 jaar later, want ik ben op mijn 14e lid geworden van de SP, en ik ben nog steeds erg blij met deze keuze. De SP geeft me het gevoel en de mogelijkheden om dingen te veranderen, want de wereld verandert tenslotte zichzelf niet. Bij de SP voer je vooral veel actie , actie gaat voor fractie!

Zelf doe ik veel met ROOD. Dit is de jongerenorganisatie binnen de SP. Een van de redenen om lid te worden van de SP was voor mij het feit dat de SP dé actiefste politieke partij van Nederland is. We staan op straat met een kraam of een folder, we zijn er zichtbaar en hoorbaar voor mensen. En niet alleen vlak voor de verkiezingen, nee de SP is er heel het jaar door.

Logo SP

Verder ben ik fractiemedewerker van de SP fractie in Gorinchem en bestuurslid van de afdeling. Hieruit blijkt dat de SP jongeren serieus neemt en dat jongeren inbreng hebben in de partijpolitiek. De nummer 9 van de kandidaat-Kamerlijst van de SP is hier een goed voorbeeld van, Renske Leijten is 27 en komt waarschijnlijk in de Tweede Kamer.

Heb je vragen, opmerkingen of ideeën voor Lies? Mail met Eigenwijzer.