Luzern

Misschien wel de cultuurhoofdstad van Zwitserland

Luzern is een mooie oude stad gelegen aan het Vierwoudstedenmeer in hartje Zwitserland. Er is genoeg te doen maar het blijft een kleine stad waar iedereen elkaar kent.

De rivier de Reuss stroomt dwars door de stad en zorgt ervoor dat het in twee delen wordt verdeeld. Mede dankzij de toeristen die de stad bezoeken is Luzern het economische centrum van Zwitserland. Dit toerisme ontstond vooral door de bergen Pilatus en Rigi.

Luzern vanuit de lucht

Cultuur
Misschien is Luzern ook wel de culturele hoofdstad van het gebied. Er zijn namelijk erg veel opera-, toneel-, dans- en kleinkunstvoorstellingen. Ook vind je er Verschillende musea en heel veel verschillende muziekfestivals. Of je nu houdt van specifiek klassieke muziek, moderne muziek, wereld- of Volksmuziek, er is voor iedereen wel een festival waar zijn favoriete soort muziek gespeeld wordt. En ben je gek op sport? Dan ben je in Luzern ook aan het goede adres, want in het centrum van de stad staat een enorm fitnesspark.

Treibhaus
Jongeren gaan in hun vrije tijd graag naar het Treibhaus. Deze broeikas voor jeugd, vrije tijd en cultuur beschikt over verschillende ruimtes. Er is een podium waar ieder weekend concerten plaatsvinden, een atelier voor jonge kunstenaars, een geluidsstudio annex oefenruimte en er is een café/restaurant waar je lekker kunt eten en drinken. De prijzen zijn op scholieren/studenten afgestemd. Als je een baan hebt kun je er ook terecht maar dan geldt een ander tarief voor het menu.