Nieuws uit de Natuur

Onze doelstellingen

Wat zijn onze doelstellingen en nemen we daar de kerndoelen in op?

Stichting NTR wil de educatie van kinderen, jongeren en volwassenen bevorderen. De omroep biedt daarom kwalitatief hoogwaardige educatieve televisie- en radioprogramma's, bij voorkeur multimediaal ondersteund.

Nieuws uit de Natuur is een educatief programma van de NTR en valt onder het merk Schooltv. Dat merk staat voor programma's, die leerkrachten op basisscholen en middelbare scholen kunnen inzetten ter ondersteuning van hun lessen. De doelstellingen van het programma stroken uiteraard met de doelstellingen van deze stichting.

Nieuws uit de Natuur is een programma voor groep 5/6 van het basisonderwijs. Het biedt thematisch natuur- en milieuonderwijs, dat aansluit bij de kerndoelen van het primair onderwijs voor het leergebied 'Oriëntatie op jezelf en de wereld'. Deze zijn door de overheid vastgesteld. Als leidraad kiest het team van Nieuws uit de Natuur voor de tussendoelen, zoals zijn geformuleerd door het SLO met als domeinen: techniek, milieu, gezond- en redzaam gedrag en natuuronderwijs.

Daarmee wil Nieuws uit de Natuur:
- een positief natuur- en milieubesef bevorderen bij leerlingen en docenten;
- leerlingen en docenten aanzetten tot natuur- en mensvriendelijk handelen;
- leerlingen kennis en inzicht geven in de invloed van de mens op natuur en milieu;
- leerlingen kennis en inzicht geven in duurzame ontwikkeling, als mogelijke oplossing voor problemen met betrekking tot de balans tussen mens, natuur en milieu.

Verder brengt het team de doelgroep op de hoogte van actuele gebeurtenissen binnen én buiten het vakgebied om betrokkenheid bij hun eigen leefomgeving te verhogen.
Daarbij geven we inzicht in de verschillende communicatiemiddelen die bij nieuwsoverdracht komen kijken.