De strand van Zuid-Europese landen zijn in de zomer razend populair. Jaarlijks komen er miljoenen toeristen op af.
Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.
Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.
Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.
Toeristen zoeken op vakantie vaak warme plekken op, daarom zijn de stranden van de Zuid-Europese landen zo populair, Griekenland, Kroatië, Italië, Spanje… Miljoenen toeristen vertrekken ieder jaar naar Spanje om daar vakantie te gaan vieren. Spanje heeft net als de andere Zuid-Europese landen een middellandse zeeklimaat. De winters zijn zacht en de zomers warm en het regent dan bijna niet, daardoor kan het in het binnenland heet en droog zijn, maar aan de kust is het een stuk koeler. Daar waait een koel zeewindje. Aan deze kusten, de Spaanse costa’s, liggen de stranden waar iedere zomer massa’s toeristen op af komen Veel toeristen komen uit Noord Europa, omdat het aan de Spaanse costa’s veel lekkerder is dan in hun eigen land.
In SchoolTV-beeldbank Plus vindt u bij veel clips digilessen, quizzen en werkbladen.
Hier vind je achtergondinformatie van Eigenwijzer.
Eigenwijzer is de site van schoolTV voor je werkstuk, spreekbeurt en andere opdrachten.
Roemenië is sinds 1 januari 2007 lid van de Europese Unie. Het was groot feest in Roemenië toen het land lid werd. Mensen hoopten op meer vrijheid en welvaart.
Op het eerste gezicht lijkt de macht van de Tweede Kamer groot. Maar in de praktijk blijken de kamerleden echter ook beperkt te worden in hun mogelijkheden om hun taken goed uit te voeren.
Peru is een land in Zuid-Amerika en was vroeger een kolonie van Spanje. Na Brazilië en Argentinië is Peru het grootste land van Zuid-Amerika en is ongeveer 35 keer zo groot als Nederland. De hoofdstad is Lima. Hier leefden vroeger de Inca’s.
Als veel toeristen naar dezelfde plaats gaan, dan heet dat massatoerisme.