Schooltv Beeldbank

Munten slaan

Hoe worden munten gemaakt?

Op onze euro staat een afbeelding van koningin Beatrix. Hoe komt dit daar eigenlijk? Een kijkje bij de Koninklijke Nederlandse Munt.

Voor:
PO, groep 3 - PO, groep 8
Lengte:
1:12 minuten
Online tot:
Onbeperkt
Vakgebied:
PO: Natuur en Techniek > Techniek > Productie
Waardering:
18 beoordelingen - 9346 keer bekeken
URL
?
?

Wat is dit?

Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.

EMBED
?
?

Wat is dit?

Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.

POPUP
?
?

Wat is dit?

Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.

Dossiers

Trefwoorden

Letterlijke tekst uit de clip

Bij de Koninklijke Nederlandse Munt worden munten gemaakt, oftewel: geslagen. Ook de Nederlandse euro. Aan de ene kant van de munt staat hoeveel de munt waard is. Aan de andere kant is een afbeelding te zien van het land waar de munt vandaan komt. In Nederland staat Koningin Beatrix op de euro. Munten worden ontworpen op de computer. Uiteindelijk wordt er een speciale kopie gemaakt: de stempel. Met die stempel kunnen munten gemaakt worden; 'munten slaan' zoals dat heet. Met deze stempel worden munten van 5 cent geslagen. De stempel wordt in een geldslagmachine geplaatst. Dit zijn lege munten, oftewel rondellen. Pas met een afbeelding wordt het een echte munt die wat waard is. In deze pers worden wel 750 munten per minuut geslagen. Een andere machine telt de munten en verpakt ze in rolletjes. Als alle munten in dozen zitten, gaan ze naar de Nederlandse Bank die de euro’s over Nederland verdeelt.

Zoek een clip

Bekijk ook eens

Papiergeld
Papiergeld
Een kijkje in de drukkerij
BB 20080225_games01
Games
Computerspelletjes zijn hot, maar hoe worden ze gemaakt?
Posters ontwerpen
Posters ontwerpen
Hoe gaat dat?