Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.
Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.
Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.
Een planetarium is een model van ons zonnestelsel. Het model in deze clip toont het zonnestelsel zoals wetenschapper Copernicus het zag.
Een planetarium is een model van ons zonnestelsel. Dit planetarium toont het zonnestelsel zoals wetenschapper Copernicus het zag. Volgens hem stond niet de aarde maar de zon in het midden van ons zonnestelsel. Rond de planeten is een ring gemaakt. Die ring heet de zodiak of de dierenriem. Hier zie je de sterrenbeelden tweeling, stier, ram en vissen. Ook de tijd, de datum en het jaar zijn op dit planetarium af te lezen. Hier zie je hoe de planeten om de zon draaien. Hoe verder de planeet van de zon af staat, hoe langer hij er over doet om rond de zon te draaien. Eerst heb je de planeten Mercurius en Venus, dan de Aarde met de Maan. Helemaal buiten draait Mars. In het planetarium zie je ook nog Jupiter met de vier manen en Saturnus. Uranus en Neptunus ontbreken, want zijn in die tijd nog niet ontdekt. Steven Tracy bouwt dit planetarium rond 1670 voor de burgemeester van Rotterdam. Het kost hem dan al ongeveer 70.000 gulden. Daarvoor kon je toen ook tien huizen kopen aan een van de chiqueste grachten van Amsterdam!!!