Ghana is een land in West-Afrika. Wat zijn de verschillen tussen dat land en Nederland?
Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.
Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.
Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.
In Ghana wonen zo’n 24 miljoen mensen, van wie bijna 30% onder de armoedegrens leeft.Het gemiddeld jaarinkomen in Ghana is zo’n 900 Euro per jaar. In Nederland is dat bijna 25.000 Euro.Maar Ghana is niet alleen maar arm. Je kunt er gewoon mobiel bellen, er rijden luxe auto’s rond en de economie groeit sterk.Ongeveer 2 miljoen Ghanezen wonen in het buitenland. Zij sturen veel geld naar huis, elk jaar meer dan 1 miljard Euro.Bijna 70% van de bevolking is christelijk. Een kerkdienst in Ghana duurt vaak uren en wordt omlijst met heel veel muziek. Ghana organiseerde in 2008 de Afrika Cup. Ghana werd tijdens dat toernooi derde en het hele land stond toen op zijn kop.Nederland is Ghana’s belangrijkste handelspartner, 11% van de export gaat naar ons land. Ghana exporteert vooral cacao en goud. Zo’n 300 jaar geleden handelde Nederland in Ghana in een heel ander product: slaven. Het voormalige slavenfort in Elmina is nu een toeristische bezienswaardigheid.
In SchoolTV-beeldbank Plus vindt u bij veel clips digilessen, quizzen en werkbladen.
Hier vind je achtergondinformatie van Eigenwijzer.
Eigenwijzer is de site van schoolTV voor je werkstuk, spreekbeurt en andere opdrachten.
Lange tijd werden de landen op aarde ingedeeld in drie blokken. De eerste, tweede en derde wereld. Eigenlijk is deze indeling een beetje ouderwets. Een echte tweede en derde wereld bestaat namelijk niet meer.
Aan het einde van de zestiende eeuw is slavernij in de Republiek der Verenigde Nederlanden onbekend. Portugezen en Spanjaarden daarentegen zijn al sinds het midden van de vijftiende eeuw actief in de slavenhandel.
Burkina Faso is een van de armste landen in Afrika. 20% van de kinderen overlijdt in Burkina Faso voordat hij of zij 5 jaar oud is. De doodsoorzaak: malaria.
Rijke, westerse landen geven hulp aan arme ontwikkelingslanden. Er zijn drie vormen van ontwikkelingshulp: gouvernementele hulp (van de overheid), non-gouvernementele hulp (van stichtingen) en particuliere hulp.
Als je aan malaria denkt, denk je niet meteen aan het koude Nederland. Maar tot in de twintigste eeuw kwam de ziekte ook voor in koude noordelijke streken tot aan de poolcirkel toe.