Schooltv Beeldbank

De groei van de Europese Unie

De EU staat voor de Europese Unie

Veel Europese landen zijn lid van de EU. Ze werken samen. Samen zorgen ze voor meer vrede, veiligheid en welvaart voor alle Europeanen.

Voor:
VO, klas 1 - VO, klas 2
Lengte:
1:11 minuten
Online tot:
1 december 2013
Vakgebied:
PO: Aardrijkskunde > Wonen > Landen
Waardering:
27 beoordelingen - 8858 keer bekeken
URL
?
?

Wat is dit?

Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.

EMBED
?
?

Wat is dit?

Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.

POPUP
?
?

Wat is dit?

Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.

Dossiers

Trefwoorden

Letterlijke tekst uit de clip

De EU staat voor de Europese Unie. Veel Europese landen zijn lid van de EU. Ze werken samen. Samen zorgen ze voor meer vrede, veiligheid en welvaart voor alle Europeanen. Nederland is ook lid van de EU. Samen met België, Frankrijk, Italië, Luxemburg en Duitsland is ons land één van de eerste lidstaten. Daarna worden ook andere landen lid van de EU. Denemarken, Ierland en Groot Britannië. Grieken land in 1981. Daarna Sapnje en Portugal. Oost Duitsland wordt lid na de val van de muur. Dan volgen ook Finland, Oostenrijk en Zweden. In 2004 komen er in één keer tien nieuwe landen bij. Waaronder Polen en Hongarije. En in 2007 Roemenië, samen met Bulgarije. Er zijn nu 27 landen lid van de EU.

Zoek een clip

Bekijk ook eens

De euro
De geschiedenis van de Monetaire Unie
Van gulden naar euro
BB 20070829_voordeeleneu01
Voordelen van de Europese Unie
Wat heeft de Europese Unie jou te bieden?
BB 20070829_geschiedeniseu01
De geschiedenis van de Europese Unie
Hoe is de EU ontstaan?
?

Lees ook eens

?

Wat is dit?

Hier vind je achtergondinformatie van Eigenwijzer.
Eigenwijzer is de site van schoolTV voor je werkstuk, spreekbeurt en andere opdrachten.

Ceausescu
Roemenie, ook EU
De weg naar lidmaatschap

Roemenië is sinds 1 januari 2007 lid van de Europese Unie. Het was groot feest in Roemenië toen het land lid werd. Mensen hoopten op meer vrijheid en welvaart.

millenniumdoelen
Millenniumdoelen
In 2015 moet de wereld moet er beter uitzien

In 2000 hebben de landen van de Verenigde Naties de Millenniumdoelstellingen vastgesteld. Hierin staat wat er in 2015 bereikt moet zijn op het gebied van onderwijs, armoede, gezondheid en milieu. In totaal zijn er 8 doelstellingen.

Foto Tweede Kamer
Macht en onmacht van de Tweede Kamer
Verschijnselen die de macht van parlementsleden verkleinen

Op het eerste gezicht lijkt de macht van de Tweede Kamer groot. Maar in de praktijk blijken de kamerleden echter ook beperkt te worden in hun mogelijkheden om hun taken goed uit te voeren.

Vluchtelingenkamp in Kenia
Vluchtelingen en buurlanden
Waar vluchten mensen naartoe?

Als je het woord ‘vluchteling’ hoort, denk je misschien meteen aan iemand die asiel heeft aangevraagd in een ander land. Dit is echter een uitzondering: de meeste vluchtelingen vinden hun weg niet naar een ander, veilig land.

Europese verhalen
In het Nederlands verteld