Bewegen is goed voor je spieren, hart en je organen. Eten en bewegen moeten elkaar in evenwicht houden. Dat heet de energiebalans.
Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.
Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.
Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.
Bewegen doe je natuurlijk altijd en overal. Normaal sta je daar niet zo bij stil. Toch is het goed om dat af en toe te doen, want je lichaam heeft beweging nodig en je wordt d'r ook lekker fit van. Je kunt d'r zelf voor kiezen hoeveel je beweegt op een dag. Kies je voor fit, fitter of fitst?
Bewegen is goed voor je spieren. Ze blijven soepel en worden er sterk van. Maar bewegen doet meer: je hart gaat sneller kloppen en je bloed gaat sneller stromen, waardoor je organen gezond blijven.
Door veel te bewegen verlies je veel vocht en dat betekent, dat je na afloop van de training moet bijtanken. In de meeste kantines verkopen ze energiedrankjes. Die zijn niet echt noodzakelijk. Ook water is een prima dorstlesser.
De hele dag door zijn er momenten waarop je beweegt. Ook lopen is bewegen. Van en naar de gymles, van en naar school, van en naar je vrienden. Als je ervoor kiest om alles te lopen, beweeg je op een dag heel wat af.
Heb je je wel eens afgevraagd hoeveel minuten jij per dag beweegt? Om lekker fit te blijven moet je elke dag minstens een uur bewegen. Zoek vooral naar manieren van bewegen die je zelf leuk vindt.
Van al dat bewegen krijg je trek. En dus neem je iets te eten in de pauze. Door te eten krijgen je spieren weer energie. Eigenlijk is het zo, dat eten en bewegen elkaar in evenwicht houden. Dat heet: de "energiebalans". Zit je stil of beweeg je weinig, dan heb je niet zoveel eten nodig. Hoe meer je eet, hoe meer je moet bewegen om dat weer te verbranden. Als je echt teveel eet, zou je de hele dag door moeten bewegen. En dat kan natuurlijk niet. Je energiebalans is dan uit evenwicht.
Hier vind je achtergondinformatie van Eigenwijzer.
Eigenwijzer is de site van schoolTV voor je werkstuk, spreekbeurt en andere opdrachten.
Lippen op elkaar voor Afrika. Zip Your Lip probeert met een bijzondere actie mensen bewust te maken van de honger in Afrika.
In Westerse landen hebben steeds meer mensen last van overgewicht. Los van de vraag of je overgewicht mooi of lelijk vindt, lopen dikke mensen een groter risico op hart- en vaatziekten, diabetes en kanker.
Als je een rechte tunnel vanuit Nederland dwars door de aarde graaft, is de eindbestemming waarschijnlijk Fiji. Fiji is een eilandengroep met 1 groot eiland en 300 kleine. Het ligt midden in de Grote Oceaan, letterlijk aan de andere kant van de wereld, vlakbij Australiƫ.