Schooltv Beeldbank

Hindoes in de tempel

Hindoes komen voor de eredienst bij elkaar in hun tempel

Installeer Flash:

Installeer Adobe Flash player

De eredienst bestaat uit de puja en de preek. De puja is het offerritueel. Tijdens de preek vertelt de pandit uit de veda's.

Voor:
PO, groep 4 - VO, klas 1
Lengte:
1:12 minuten
Online tot:
Onbeperkt
Vakgebied:
VO: Levensbeschouwing > Hindoeïsme > Rituelen en feesten
Waardering:
320 beoordelingen - 3930 keer bekeken
URL
?
?

Wat is dit?

Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.

EMBED
?
?

Wat is dit?

Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.

POPUP
?
?

Wat is dit?

Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.

Trefwoorden

Letterlijke tekst uit de clip

"De tempel van de Hindoes heet een Mandir. In India kun je iedere dag naar de Mandir. In Nederland kan dat vaak maar één keer per week. Dan wordt er een dienst gehouden. Die dienst duurt ongeveer 3 uur en bestaat uit twee onderdelen; de Puja en de preek. Tijdens de dienst is er veel muziek in de tempel. De Puja is het offerritueel. Er wordt dan eten, bloemen en gras geofferd aan de goden. Tijdens de preek leest de Pandit voor uit de heilige boeken en geeft er uitleg over. Na afloop van de dienst worden alle geofferde etenswaren uitgedeeld."

Zoek een clip

Bekijk ook eens

Hindoetempel
De hindoetempel
Het gebedshuis van hindoes
Holi
Holi
Vrolijk voorjaarsfeest van de hindoes
20101213_Grieken01
Tempels van de oude Grieken
Huizen voor de goden
?

Lees ook eens

?

Wat is dit?

Hier vind je achtergondinformatie van Eigenwijzer.
Eigenwijzer is de site van schoolTV voor je werkstuk, spreekbeurt en andere opdrachten.

Trouwritueel in het Hindoeisme
Huwelijk bij de hindoes
De rituelen en de achterliggende betekenissen

Het hindoehuwelijk kent veel gebruiken en kan wel enkele dagen duren. Maar het is natuurlijk dan ook een groot feest!

Kalender
Kalender
Is tijd overal hetzelfde?

Mensen zijn al duizenden jaren bezig met het meten van tijd. Toen er nog geen kalenders en klokken bestonden, keken ze naar de beweging en de verschijning van de zon, maan en sterren.

Havan
Opgroeien bij de hindoes
De plechtigheid van het heilige drievoudige koord

Vroeger waren kinderen wat eerder volwassen dan nu. Dat kun je in de godsdiensten goed zien. Kinderen zijn ongeveer dertien als ze zelf verantwoordelijk zijn voor hun gedrag. Niet de ouders, maar de kinderen worden aangesproken, als ze iets verkeerds doen.