Schooltv Beeldbank

Verkering

Wat is dat?

Installeer Flash:

Installeer Adobe Flash player

Voor:
PO, groep 4 - VO, klas 1
Lengte:
2:23 minuten
Online tot:
Onbeperkt
Vakgebied:
PO: Natuur en Techniek > Het menselijk lichaam > Voortplanting en groei
VO: Biologie > Voortplanting en Erfelijkheid > Ontwikkeling
Waardering:
17 beoordelingen - 4616 keer bekeken
URL
?
?

Wat is dit?

Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.

EMBED
?
?

Wat is dit?

Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.

POPUP
?
?

Wat is dit?

Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.

Heb jij wel eens verkering gehad? Veel mensen die verkering hebben lopen hand in hand, of zoenen met elkaar. Maar hoe moet dat eigenlijk, tongzoenen? In dit clipje geeft een seksuoloog antwoord op al je vragen over verkering!

Trefwoorden

Letterlijke tekst uit de clip

Als je dan verkering hebt, wat betekent dat? Wat moet je dan doen? Je moet niks, maar je wilt meestal wel van alles. Maar je moet toch wel met elkaar hand in hand gaan lopen bijvoorbeeld? Nee, dat moet ook niet. Maar het is wel zo dat meestal als mensen verkering hebben zijn ze heel verliefd en willen ze hand in hand lopen. Maar je moet toch wel tongzoenen bijvoorbeeld?Nee, dat moet ook niet. Maar veel mensen willen 't wel en die doen het dus ook. En hoe moet dat? Tongzoenen, als je dat wilt doen? Hoe kun je goed tongzoenen? Om te beginnen zijn er dingen die je niet moet doen. Want ik heb wel;s gehoord van mensen die denken dat je je tong zo hard en zo ver mogelijk in iemand anders z'n mond moet stoppen. Maar dat is niet waar. Want dat vinden de meeste mensen juist helemaal niet fijn. Hoe begin je als je wilt gaan tongzoenen? Je begint meestal toch wel door elkaar op de mond te gaan zoenen. En als je dan gaat tongzoenen doe je eerst je mond open en op 'n gegeven moment, ja het gaat eigenlijk ook wel een beetje vanzelf, als je maar niet probeert iets te doen. Je gaat eigenlijk, ja, het klinkt een beetje raar, het is alsof je op onderzoek gaat. En dan kom je vanzelf?Op onderzoek met je tong? Ja, en meestal voel je bij elkaar wel wat leuk is om te doen. En als je 12 jaar bent en je hebt nog nooit getongzoend, is dat erg? Nee, want je moet het alleen maar doen als je er zin in hebt. Wat moet je nou doen als je verliefd op iemand bent maar je durft het niet te zeggen? Nou dan kun je bijvoorbeeld een briefje schrijven of een sms-je. En op Valentijnsdag, dat is dé dag dat als je op iemand verliefd bent en je durft het niet te zeggen, dan kun je 'm een kaart sturen. 't Gekke is dat je daar dan je naam niet onder moet zetten. Dat is 'n beetje om 't extra spannend te maken. Dat diegene denkt: o, wat leuk, een kaart dat iemand mij leuk vindt. Maar 'r staat niet bij wie het is. Maar uiteindelijk moeten ze wel weten dat jij 't bent anders schiet het niet op. Dus moet je daarna, als je diegene weer ziet, kun je bijvoorbeeld vragen: 'heb je nog een kaartje gekregen voor Valentijnsdag?' En dan weten ze waarschijnlijk wel hoe laat het is. En als iemand nou tegen je zegt: 'ik ben verliefd op je', maar jij bent niet verliefd op die ander? Wat doe je dan? Nou, ik zou wel eerlijk zijn, maar ik zou er wel even aan denken dat als iemand helemaal naar jou toekomt om te vragen om verkering, dat is heel erg dapper. Dus ik zou 't wel aardig doen.

Zoek een clip

Bekijk ook eens

Ik ben verliefd!
Ik ben verliefd!
een liedje over verliefd zijn...
Humanisme
Relatieviering
Humanistische verbintenis
Verliefd
Verliefd
Hoe voelt dat?
?

Lees ook eens

?

Wat is dit?

Hier vind je achtergondinformatie van Eigenwijzer.
Eigenwijzer is de site van schoolTV voor je werkstuk, spreekbeurt en andere opdrachten.

EW koppel
Ongewenste relaties
Tijdens de puberteit

De puberteit is een lastige periode om aan te geven wat je grenzen met betrekking op seksualiteit zijn.

Twee meisjes lopen verliefd hand in hand.
Homo- of biseksueel
Jongens of meisjes, het maakt niet uit

Als een meisje ontdekt dat ze stapel is op haar beste vriendin, of als een jongen merkt dat hij jongens aardiger vindt dan meisjes, brengt dat veel verwarring met zich mee.