Schooltv Beeldbank

Ontdekkingsreiziger Columbus

Een nieuwe zeeweg naar Azië

Installeer Flash:

Installeer Adobe Flash player

Voor:
PO, groep 4 - VO, klas 1
Lengte:
1:47 minuten
Online tot:
1 augustus 2014
Vakgebied:
PO: Geschiedenis > 04. Steden en staten (1000 - 1500) > Wereld
VO: Geschiedenis > 05. Ontdekkers en hervormers (1500 - 1600) > Wereld
Waardering:
30 beoordelingen - 1684 keer bekeken
URL
?
?

Wat is dit?

Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.

EMBED
?
?

Wat is dit?

Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.

POPUP
?
?

Wat is dit?

Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.

Columbus wilde graag een nieuwe route over zee naar Indië ontdekken. Hij ging op zoek.

Trefwoorden

Letterlijke tekst uit de clip

Al eeuwenlang dreven kooplieden uit Frankrijk, Spanje en andere Europese landen handel met het Verre Oosten. Edelstenen, zijde, tapijten en specerijen,zoals peper, kaneel en kruidnagel werden met kamelen direct uit Azië gehaald of gekocht bij Arabische tussenhandelaren.

Toen de Turken in 1453 Constantinopel veroverden, ontstond er een groot probleem. De Turken verboden de handel van de Europeanen. De toegang tot de Zwarte Zee werd hen geweigerd, en daar begonnen de landkaravanen naar Azië. Er zat niets anders op, de Europeanen moesten op een andere manier Azië bereiken: over zee.

In Portugal ontstond het idee om via een zuidelijke route naar Indië te varen. Maar Columbus wilde een andere route proberen. De aarde is niet zo groot en hij is rond, dus als ik nu via de Atlantische Oceaan naar het westen vaar moet ik ook in het oosten, dus in Azië, uitkomen. Zo'n reis kost veel geld. Columbus ging daarom met zijn plan naar de Portugese koning. Die geloofde niet zo in het plan. De Spaanse koning Ferdinand en koningin Isabella wel. Columbus kreeg geld voor schepen en bemanning en in augustus 1492 kon zijn reis beginnen.

Zoek een clip

Bekijk ook eens

Columbus op reis
Columbus op reis
Augustus 1492
Overwintering op Nova Zembla
Overwintering op Nova Zembla
Een koude winter voor Willem Barentsz en zijn mannen
Beeldbank - 20050525_bctijger01
Tijgers
Echte roofdieren