Witte vliegen brengen veel schade toe aan planten in kassen.Een sluipwesp is een vijand van de witte vlieg. Deze legt een ei in de pop van de witte vlieg. De larve van de wesp leeft van de inhoud van de pop. Zo komt er uit deze pop geen witte vlieg meer maar een wesp.
Dit is een link naar de pagina waar deze clip op staat. Deze kan je kopiëren en in een presentatie, digitale les of website plaatsen.
Dit is een stukje code waarmee je de speler met clip in een webpagina kan opnemen. Copieer de code en plak het exact zo in de HTML-code van de pagina.
Deze link is om de clip in een pop-up te tonen, een kleiner venster boven je pagina. Handig als je de clip niet in de pagina wilt zetten met EMBED.
Deze harige, witte dingetjes zijn poppen van de schadelijke witte vlieg. Daartussen lopen kleine, vlugge wespjes. Sluipwespen noem je ze. Een vrouwtjessluipwesp zoekt een pop van een witte vlieg en maakt daar een gaatje in. Door het gaatje kan de wesp een ei in de pop leggen Het eitje is gelegd. Nu nog even wat poetsen en uitrusten. Ze vliegt weg. De pop van de vlieg is eerst wit. De gele larve van de vlieg schijnt erdoorheen. Na een tijdje wordt de pop zwart.Wat is er aan de hand? Dat zie je in deze animatie. Een sluipwesp boort een gaatje. Nu legt ze een ei in de pop. De wesp vliegt weg. Uit het ei komt een wespenlarve.De larve eet de inhoud van de vliegenpop op en groeit. Al gauw verpopt de wespenlarve zich. Uit de wespenpop komt een sluipwesp, die zich door de huid van de vliegenpop naar buiten worstelt. De jonge wesp moet flink werken. Af en toe moet ze dan ook even uitrusten. Na een tijdje is ze er uit. Ze heeft haast. Meteen na het uitkomen gaat ze op zoek naar poppen van de witte vlieg om daar een ei in te leggen. Als in een pop van een witte vlieg een larve van een sluipwesp zit, zie je dat direct. De pop wordt helemaal zwart. 24.24-24.33 Hoe meer sluipwespen hoe meer vliegenpoppen zwart worden door de larven van sluipwespen. De sluipwesp is daarom een vriend van de tuinder
Hier vind je achtergondinformatie van Eigenwijzer.
Eigenwijzer is de site van schoolTV voor je werkstuk, spreekbeurt en andere opdrachten.
Het klinkt misschien vies, maar insecten kun je eten. In Europa en Noord-Amerika zijn we (nog) niet gewend insecten te eten, maar in grote delen van de wereld is dat heel normaal.
In de berm en aan de rand van een akker groeien niet alleen allerlei wilde planten, er springt en zweeft van alles. Naast klaprozen, paardenbloemen en margrieten, vind je er ook allerlei insecten.
Jongens spelen het liefst met autootjes, meisjes met poppen: zo zijn de rollen al jaren verdeeld. Dit stereotype werd versterkt toen Mattel in 1959 de Barbie introduceerde: een mooie, slanke meid van zo’n dertig centimeter. Maar Barbie heeft er niet altijd hetzelfde uit gezien.